آغاز بارش‌های باران در خوزستان از اواخر وقت فردا

خورنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز بارش‌ باران در استان از اواخر وقت روز شنبه خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی معابر شهری در خوزستان وجود دارد.

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌های پیش‌بینی عددی هواشناسی خوزستان نشان دهنده‌ سیستم بارشی است که با جنوبی شدن جریانات سطح زمین، از اواخر روز جمعه به تدریج وارد مرزهای غربی کشور خواهد شد و تا روز سه‌شنبه به تناوب سبب بارش باران در اکثر شهرهای غربی، شمال غربی و جنوب غربی کشور خواهد شد.

وی با اشاره به اوج فعالیت این سامانه بارشی در خوزستان افزود: این سامانه در استان خوزستان بیشتر در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده خواهد بود.

دهملایی تأکید کرد: انتظار می‌رود در روزهای مذکور شاهد افزایش ابر، بارش باران، رعد و برق، بعضا همراه با تگرگ و وزش باد قابل ‌ملاحظه باشیم.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به شرایط این سامانه بارشی در خوزستان خاطر نشان کرد: ضمنا آبگرفتگی معابر در شهرهای استان خوزستان نیز دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: آسمان استان کمی تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر، همراه با غبار محلی و گاهی توام با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: در روز شنبه وضعیت هوا، صاف همراه با غبار جهت باد، شمال غربی تا جنوب غربی سرعت باد، ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر در و ساعت ماکزیمم سرعت باد ۳۵ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: در شبانه روز گذشته امیدیه و بستان با ۳۴.۴ و ایذه با ۱۱.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *