آبراهه‌ی خور موسی پاکسازی و لایروبی می‌شود

وزیر راه و شهروسازی گفت: در حال حاضر آبراهه‌ی خور موسی در حال پاکسازی بوده و در آینده به منظور عبور کشتی‌های اقیانوس پیما لایروبی خواهد شد.

عباس آخوندی پیش از ظهر امروز در بازدید از محل جمع‌آوری کشتی‌های غرق شده اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم که از سال ۹۵ وزارت راه و شهرسازی با جدیت پیگیری آن بود نجات مغروقه‌های موجود در ابراهه‌ی خور موسی بندرامام بوده که این پروژه در سال ۹۶ فعال شد.

وی افزود: در زمان جنگ ۷ کشتی بزرگ اقیانوس پیمای کشورمان در آبراهه‌ی خور موسی غرق شده بود؛ هم‌اکنون ۶ کشتی همراه با بار آن که چندین هزار تن وزن داشته از آبراهه‌ی خورموسی خارج شده که تا ۲ ماه آینده کشتی هفتم نیز بطور کامل تخلیه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: نجات این مغروقه‌ها که کار بسیار سنگین و بزرگ بوده به منظور عبور کشتی‌ها از آبراهه‌ی خور موسی صورت گرفته که پس از تخلیه کامل، خور موسی بطور کلی لایروبی خواهد شد؛ این امر در جهت استاندار سازی و ایمن کردن آبراهه‌ی خور موسی برای عبور کشتی‌های اقیانوس پیمای ما بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه این امر بطور کامل توسط یک شرکت ایرانی صورت گرفته که این یک اتفاق خوب به شمار می‌آید.