برگزاری جشن کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های بهبهان

خورنا: رئیس اداره امور کتابخانه‌های بهبهان از برگزاری جشن کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی و ادارات این شهرستان به مناسبت هفته کتاب خبر داد.

محمد فتحی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان با اشاره به جایگاه و ارزش کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: جامعه امروز ما در زمان اوج اطلاعات و فناوری است اما هنوز کتاب جایگاه بالا و با ارزش خود را در میان مردم حفظ کرده و جامعه آن را به عنوان دوست و یاری مهربان همراه خود می‌داند.

وی تصریح کرد: میزان علاقه یک ملت به کتاب و کتابخوانی نشان از تمدن فرهنگی آنها داشته و این موضوع در دنیای امروز ما نیاز مبرم مردم است.

رئیس اداره امور کتابخانه‌های بهبهان بیان داشت: گسترش فرهنگ کتابخوانی در اجتماع به خصوص قشر نوجوان و جوان، نیازمند وحدت و تلاش همه دستگاه‌ها بوده و ما باید برای نهادینه کردن این فرهنگ، برنامه‌ریزی خود را از محیط خانواده و از همان دوران کودکی آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که یک کتاب مفید آموزش‌های بسیاری را به مردم و خوانندگان خود داده و می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های فراوان یک ملت باشد.

فتحی‌نژاد با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی از برگزاری جشنی با این موضوع در کتابخانه‌های عمومی و ادارات بهبهان خبر داد و گفت: برگزاری جلسات قصه‌گویی و مسابقاتی در سطح ویژه برای کودکان و نوجوانان، برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله کتابخوانی، نقاشی و مقاله‌نویسی در رده‌های سنی مختلف، اعزام کتابداران شهرستان به مدارس مناطق مختلف جهت سخنرانی در خصوص اهمیت کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی، بازدید از کتابخانه‌ها توسط دانشجویان، دانش‌آموزان و عموم مردم و برگزاری مسابقه پیامکی در خصوص این هفته و اهدای جایزه به بهترین پیامک از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هفته کتاب و کتابخوانی در بهبهان است.

وی در پایان از عضوگیری رایگان کتابخانه‌های عمومی بهبهان در یک روز از هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: بروشورهایی در خصوص معرفی کتابخانه‌های عمومی بهبهان تهیه شده که به منظور آشنایی عموم مردم از این اماکن، خدمات و رسالت آنها در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.