اعلمی: خاتمی گزینه مناسب اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۲ /عارف و کمالی اصلاح‌طلب نیستند

خورنا: اکبر اعلمی در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در تشریح وضعیت کنونی جریان اصلاحات، گفت: در واقع حذف قهری اصلاح طلبان درون قدرت از قدرت، یک توفیق اجباری بود که بر آنها تحمیل شد و لاجرم آنها بهترین فرصت را برای تجدید قوای از دست رفته و همچنین تجدید نظر در رفتار و سیاست های گذشته و پی بردن به نقاط قوت و ضعف خود داشته اند که امیدوارم از این فرصت حداکثر استفاده را برده باشند.

وی افزود: هرچند که هنوز هم شواهد حاکیست، جبهه اصلاحات باز همچون گذشته، اسیر شخصیت‌زدگی، شخصیت محوری، نداشتن برنامه و راهبرد مشخص و عدم انسجام و سازمان دهی و وجود شب پره هائی است که در غیاب ماه درخشنده به نام اصلاح طلب بازیگر میدان می شوند و برای کسب موقعیت و مقام خود به معامله می پردازند که البته بخشی از نواقص و کمبودها مانند عدم انسجام و سازمان دهی، ناخواسته بوده و بر این جریان سیاسی تحمیل شده است.

عارف و کمالی اصلاح طلب نیستند

نماینده مجلس ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی، در مورد نامزدهای احتمالی جریان اصلاحات همچون محمدرضا عارف، محمدعلی نجفی و حسین کمالی که امروز توسط رسانه ها مطرح می شوند ، بیان داشت: در واقع اصلاح طلب بودن یک فرد را باید از عملکرد و مواضع او تشخیص داد. با تعریفی که بنده از اصلاحات و اصلاح طلبی دارم، هیچیک از آقایان عارف و کمالی، اصلاح طلب محسوب نمی شوند.

اگر کاندیدای برجسته ای در انتخابات نباشد؛ حضور خاتمی موجب استقبال مردم می شود

وی همچنین خاتمی را گزینه مناسبی برای انتخابات ریاست جمهوری دانست و گفت: با توجه به عملکرد دولت نهم و دهم، اگر آقای خاتمی دوباره کاندیدا شود و در میان کاندیداها، شخصیت توانمند و برجسته ای وجود نداشته باشد، ویژگی های اخلاقی و نام آشنائی وی باعث استقبال سه باره مردم از او خواهد شد.

اعلمی خاطرنشان کرد: هرچند که شخصا بر این عقیده ام آقای خاتمی در بهترین دوره زمانی نتوانست از حمایت ۲۲ میلیونی مردم و پشتوانه هائی مانند اکثریت مجلس ششم، دانشگاهیان، مطبوعات کشور و موقعیت جهانی فراهم شده برای ایجاد تحول در کشور استفاده لازم را ببرد، پرواضح است که در شرایط کنونی وضعیت بهتر از گذشته نیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *