احمدی‌نژاد تهدید کرد: سوال‌ مجلس، فرصت‌ بیان‌ ناگفته‌ها است

خورنا: احمدی نژاد به هیچ عنوان از طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی نگران و ناراحت نبود و اعلام کرد که من سئوال از رئیس جمهور را فرصت می دانم که حرفهای نگفته را در مجلس بیان کنم….در صورت طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی احمدی نژاد مسائل جدیدی را در فضای سیاسی کشور مطرح خواهد کرد و نمایندگان پاسخ خواهند داد و این فضا با فضای مورد نظر رهبر انقلاب مبنی بر تعامل و همدلی تطابق ندارد.
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها از تهدید رییس جمهور برای افشاگری در مقابل احضار وی به مجلس خبر داد.حسین علی حاجی دلیگانی با اشاره به جلسه مشترک هیئت رئیسه این فراکسیون با رئیس جمهور گفته است که در این جلسه احمدی نژاد اعلام کرد که سئوال از رئیس جمهور را فرصتی برای بیان حرف های نگفته می داند.

همین امر و تجربه پیشین سوال از رییس از جمهور برخی از نمایندگان و نخبگان سیاسی را بر آن داشته است که با طرح سوال از رییس جمهور مخالفت کنند و آن را بی فایده بدانند. در عین حال تاکیدات رهبری بر حفظ آرمش سیاسی در کشور نیز از جمله عللی است که برخی طرح از سوال از رییس جمهور و نحوه پاسخ احتمالی وی به این سوالات را مغایر این تاکیدات بدانند.

در این خصوص این نماینده مجلس تاکید کرده است که پس از بیانات مهم رهبر انقلاب در استان خراسان شمالی و تاکید ایشان بر لزوم تعامل و همدلی قوا در جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در خصوص راهکارهای افزایش تعامل میان قوا و وظایف فراکسیون اصولگرایان در این راستا بحث و بررسی هایی صورت گرفت.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای شورای مرکزی در همین راستا پیشنهاد دادند که با روسای قوا جلساتی را برای بررسی راهکارهای افزایش تعاملات داشته باشیم که این پیشنهاد در جلسه شورای مرکزی به تصویب رسید.اولین جلسه روسای قوا یکشنبه هفته گذشته با حضور ریاست فراکسیون اصولگرایان و ۹ نفر از اعضای این فراکسیون با رئیس جمهور برگزار شد.

حاجی با بیان اینکه مباحث مورد نظر اعضای فراکسیون در فضایی دوستانه مطرح شد تصریح کرد: در این جلسه اعضای فراکسیون به صراحت اشکالات رئیس جمهور را بیان کردند، احمدی نژاد نیز از بیان این مطالب استقبال کرد و در برخی موارد نیز اشکالات را پذیرفت.رئیس جمهور در این جلسه تاکید کرد باید در مقابل مشکلاتی که دشمن بوجود آورده ایستادگی کنیم و دولت مصمم به پیگیری مشکلات اقتصادی است.

وی با اشاره به رایزنی نمایندگان با احمدی نژاد در مورد طرح سئوال از رئیس جمهور تصریح کرد:احمدی نژاد به هیچ عنوان از طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی نگران و ناراحت نبود و اعلام کرد که من سئوال از رئیس جمهور را فرصت می دانم که حرفهای نگفته را در مجلس بیان کنم.

به گزارش فردا،عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان افزود: در صورت طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی احمدی نژاد مسائل جدیدی را در فضای سیاسی کشور مطرح خواهد کرد و نمایندگان پاسخ خواهند داد و این فضا با فضای مورد نظر رهبر انقلاب مبنی بر تعامل و همدلی تطابق ندارد.

وی با بیان اینکه به دنبال بر گزاری جلسه مشترک با روسای قوه قضائیه و مقننه نیز هستیم گفت: تا امروز روسای این دو قوه وقتی برای دیدار تعیین نکرده اند.

وی با اشاره به رایزنی های حداد عادل و اعضای فراکسیون اصولگرایان در صحن مجلس برای پس گرفتن امضاهای طرح سئوال از رئیس جمهور گفت: با رایزنی ها ۴۰ نفر از طراحان سئوال امضای خود را پس گرفتند و از رای خود برگشتند.در عین حال تصمیم داریم هفته آینده جلسه مشترک اعضای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با رئیس جمهور برگزار کنیم.

گفتنی است هفته گذشته نیز فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد که ۴۰ نفر از امضا کنندگان طرح سئوال از رئیس جمهور انصراف داده اند و این طرح باید از دستور کار مجلس خارج شود اما امروز علی مطهری طراح سئوال از رئیس جمهور اعلام کرد، این طرح با ۸۳ امضا بار دیگر به هیئت رئیسه ارائه شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *