مذاکره با بانک مرکزی برای حل مشکل وام ازدواج/ بانک ها پول ندارند

خورنا: مدیرکل دفتر ازدواج وزارت جوانان از برگزاری جلسه با مدیران بانک مرکزی برای حل مشکل پرداخت وام ازدواج به جوانان خبر داد و گفت: بسیاری از بانکها بودجه لازم برای پرداخت این وام را ندارند.

مسعود امینی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب گفت: بسیاری از زوج ها در تماس با وزارت جوانان از پرداخت نشدن وام ازدواج توسط بانکها خبر داده اند که در پی پیگیریهای این وزارتخانه مشخص شد بسیاری از بانکها بودجه لازم برای پرداخت این وام ندارند.

وی با بیان اینکه تسهیلات وام ازدواج در روزهای اول شروع خوبی داشت، افزود: بسیاری از بانکها در حال حاضر با مشکل پرداخت وام ازدواج به جوانان مواجه شده اند که در هین رابطه درصدد برگزاری جلسه با مدیران بانک مرکزی برای حل این معضل جوانان هستیم. چرا که تا پایان مهر ماه یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۵۱ نفر درخواست وام ازدواج به بانکها داده شده که تنها ۴۶۴ هزار و ۶۶۲ نفر موفق به دریافت وام شده اند.

به گفته امینی، سامانه ازدواج ۶ بانک ملی ایران، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و تجارت به‌دلیل اختصاص ۱۰۰ درصدی منابع قرض‌الحسنه به‌مصارف دیگر و خالی شدن موجودی مسدود شده است.

این مقام مسوول وزارت جوانان درباره سایر فعالیتهای این وزارتخانه برای تسریع در ارائه وام جوانان توضیح داد: در جشنواره ملی خیرین که احتمالاً تا پایان آبان ماه برگزار می شود، درصدد هستیم تا از بانکهای فعال در حوزه ازدواج جوانان تجلیل کرده و بانک هایی که بیشترین تسهیلات ازدواج را در اختیار جوانان قرار می دهند، به عنوان بانک های برتر معرفی کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *