انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از لغو استیضاح و سئوال در مجلس

خورنا: در بخشی از سرمقاله امروز روزنامه جمهوری اسلامی آمده است:
کشاندن اختلاف نظر رؤسای دو قوه به سطح جامعه در هفته جاری، درحالی ادامه داشت که طرح سئوال نمایندگان از رئیس‌جمهور پس از جلسه مشترک طراحان سؤال با نمایندگان رئیس‌جمهور در کمیسیون تلفیق و قانع نشدن نمایندگان سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده، برای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال و پس از اعلام وصول آن توسط هیأت رئیسه بالاخره حضور رئیس‌جمهور در مجلس برای پاسخگوئی به سؤالات قطعی شد.

البته این قطعیت در شرایطی خواهد بود که امضاهای سؤال کنندگان در آخر ماجرا پایدار بماند و به سرنوشت ماجرای استیضاح وزیر ورزش و امور جوانان که درحال انجام استیضاح با بالا و پائین شدن امضاها صورت مسأله پاک شد، دچار نگردد.

در هفته جاری همچنین طراحان استیضاح وزیر کشاورزی از منتفی شدن این طرح خبر دادند و دلیل آن را وساطت رئیس مجلس شورای اسلامی برای لغو استیضاح با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مدت کوتاهی که تا پایان دولت دهم باقی مانده اعلام کردند!

منتفی شدن این استیضاح و مبتلا شدن آن به سرنوشت استیضاح‌های قبلی نشان داد که آنهایی که امیدوارند مجلس از اختیارات خود برای اصلاح دولتمردان استفاده نماید خیلی نباید به طرح‌های ارائه شده اینچنینی دلخوش کنند، چرا که اینگونه طرح‌ها نه تنها به سرانجام نمی‌رسد، بلکه نحوه عملکردها موجب پائین آمدن شأن مجلس و نمایندگان آن می‌گردد و امیدها را به یأس تبدیل می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *