شهردار شادگان: کشتارگاه دام آماده خدمت‌رسانی در روز عید قربان است

خورنا: شهردار شادگان گفت: به‌منظور ساماندهی و پذیرش دام‌های قربانی، کشتارگاه دام این شهرستان در روز عید قربان آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است.

توفیق آلبوناصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار کرد: شهروندانی که نذری دارند، درخواست دام نذری خود را به کشتارگاه صنعتی دام شادگان منتقل و تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی نسبت به انجام این فریضه اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به عید سعید قربان و به‌منظور حفظ سلامتی شهروندان همچنین تأمین بهداشت عمومی، تیم‌های ویژه بازرسی بهداشتی دامپزشکی چون سال‌های گذشته آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به همشهریان در این روز را دارند.

شهردار شادگان با اشاره به وجود عوامل بیماری‌زا و قابل انتقال از دام به انسان تصریح کرد: کشتار و ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی سبب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود که باید با نظرات‌های ویژه در پیشگیری از این مورد بیماری اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در کمین سلامتی جامعه هستند، گفت: سهل‌انگاری در امور بهداشتی و به ویژه کشتار دام در منازل و معابر می‌تواند احتمال بروز برخی از این بیماری‌ها از جمله تب مالت و سیاه زخم، تب کریمه کنگو، و… را افزایش دهد.

آلبوناصر در پایان از تمام حجاج عازم بیت‌الله الحرام و استقبال کنندگان آنها خواست تا در بازگشت از سفر معنوی سرزمین وحی، از کشتار دام در معابر عمومی خودداری کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *