توقف تولید در کارخانه لوله سازی ماهشهر

خورنا: یک فعال کارگری در بندر امام گفت: هم اکنون تولید درکارخانه لوله سازی سدید ماهشهر متوقف شده و۱۷۰ کارگر آن در آستانه بیکاری قرار دارند.

به گزارش ایلنا، قربان درویشی با اعلام این خبر گفت: کارخانه لوله‌سازی سدید یکی از ۳ کارخانه بزرگ لوله سازی در کشور است که با ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تن لوله به سبب مشکلات نقدینگی و نداشتن توان تولید در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

درویشی با بیان اینکه کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین مشکل این واحد تولیدی است، اظهار داشت: بسیاری از سفارش دهندگان لوله که اغلب از ارگانهای بزرگ دولتی و غیر دولتی هستند در پرداخت بدهی‌های مالی خود به این کارخانه کوتاهی می‌کنند، از این رو میزان نقدینگی لوله سازی سدید ماهشهر به شدت کاهش یافته است.

به گفته این فعال کارگری یکی دیگر از مشکلات این واحد تولیدی این است که بعضی از این ارگان‌ها، سفارش تولید لوله داده‌اند و لوله‌های خریداری شده را تحویل نمی‌گیرند و با پر بودن انبارهای این کارخانه مکانی برای انبار محصولات خود ندارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر بندر امام، ناتوانی این واحد تولیدی را جهت تامین نقدینگی مورد نیاز برای ترخیص ورق‌های فولادی (که از مواد اولیه تولید این کارخانه است) از گمرک را یکی از مهمترین مشکلات این واحد تولیدی ذکر کرد و ضمن تاکید بر رفع موانع تولید کارخانه‌های لوله سازی، اظهار داشت: واردات بی‌رویه لوله با قیمتی کمتر از تولید داخلی توانسته‌ است بخش اعظمی از بازار فروش این کارخانه‌ها را تصاحب کند و به دلیل ارزانی لوله‌های وارداتی بسیاری از مشتریان کارخانه لوله سازی از خرید تولیدات داخلی خوداری می‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *