نماینده مردم آبادان: عملکرد نظارتی بر بازار آبادان ضعیف است

خورنا: نماینده مردم آبادان در مجلس با انتقاد از عملکرد نامطلوب اداره صنعت، معدن و تجارت و مجمع امور صنفی آبادان گفت: نظارت بر بازار آبادان بسیار ضعیف است.

محمد سعید انصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در آبادان اظهار کرد: با توجه به گلایه‌مندی و گزارشات رسیده مکرر شهروندان از احتکار اجناس و تورم، نیاز است که اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبادان و مجمع امور صنفی نسبت به نظارت بر بازار منطقه دقت نظر بیشتری اعمال کند.

وی با بیان اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت و مجمع امور صنفی آبادان با عدم نظارت صحیح به نوعی تعطیل هستند، افزود: برخی واحدهای صنفی به بهانه بالا رفتن نرخ دلار، اقدام به کم‌فروشی و گرانفروشی کرده و با احتکار اجناس به مردم فشار مالی و اقتصادی وارد می‌کنند.

* احتکار بر گرانی اجناس می‌افزاید

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این روند غیرقانونی بوده و باید با نظارت و بازبینی اداره صنعت، معدن و تجارت همچنین مجمع امور صنفی شهرستان آبادان تجدید نظر و برخورد شود.

وی اضافه کرد: احتکار اجناس توسط سودجویان امروزه وضع بازار و وضعیت اقتصادی شهروندان را مختل کرده و روز به روز به گرانی‌های اخیر می‌افزاید.

* سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نظارت مضاعف کند

انصاری خطاب به مسئولان استانی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان چون همیشه باید با درایت و تیزبینی نسبت به مشکل پیش آمده در بازار این منطقه و نظارت مضاعف بر زیرمجموعه خود در شهرستان وارد شود.

* گرانی از میان برداشته می‌شود

وی در ادامه به گرانی‌ و تورم موجود در بازار سطح کشور اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجلس و دولت گرانی و تورمی که توسط سودجویان رونق پیدا کرده از میان برداشته شده و دست فرصت طلبان رو می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در همین راستا اداره صنعت، معدن و تجارت می‌تواند با تقویت بخش نظارتی خود بیش از پیش زمینه‌های برخورد با کم‌فروشان، گرانفروشان و محتکران را فراهم کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *