احمدی‌نژاد: اخلال در بازار کار شیطان است!

خورنا: محمود احمدی نژاد در مراسم رونمایی از طرحهای تولید صنعتی و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی فناوری نانو با بیان این که همه ملت ها به دنبال رسیدن به قله سعادت هستند گفت: برای تحقق این آرزو دو عامل نیاز است، عامل اول علم و دانش و عامل دوم خودباوری.

مهر نوشت: ادامه داد: اگر تاریخ ملت ها را جمع آوری کنیم متوجه می شویم که ملت ایران پرافتخارترین ملت تاریخ بوده است، علت هم آن است که این ملت به علم و خودباوری اعتقاد دارد. به هیچ وجه نمی خواهد خود را کوچک فرض کند.

وی با بیان اینکه اگر ایران به پیشرفت های علمی دست یابد ملت های دیگر نیز از این پیشرفت خوشحال می شوند، افزود: البته دشمنان مانع تراشی می کنند و می خواهند ماشین ملت ایران را پنچر کنند اما نمی دانند که با این کارها موفق نخواهند. نهایتا ما این ماشین را عوض می کنیم ضمن آنکه الان ملت های دیگر نیز از پیشرفت های ایران خوشحال می شوند و با این پیشرفت ها جشن می گیرند.

احمدی نژاد گفت: یک عده تلاش کردند بازار را خراب جلوه دهند و معتقدم اخلال در بازار کار شیطان است.

رئیس جمهور با اشاره به شیطنت های دشمنانان علیه کشورمان افزود: آنها نمی فهمند که با چه کشوری طرف هستند. خیلی ها تلاش کردند که ایران را از جغرافیای سیاسی پاک کنند اما در نهایت آنها خود پاک شدند اما ملت ایران همچنان در صحنه حضور دارند.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه نمی توانیم مشکلات را منکر شویم، افزود: هر ملت و دولتی دچار مشکل است واگر کسی پیدا شود و بگوید که مشکلی وجود ندارد دروغ گفته است، حتی اگر از ناحیه بنده اعلام شود، مشکلات وجود دارد اما باید آن را برطرف کرد.

اگر مردم همراهی نکنند، قانون به نتیجه نمی‌رسد
همچنین رییس‌ جمهور در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با تقدیر از عوامل راهنمایی رانندگی و دانش‌آموزانی که در این عرصه فعال هستند، گفت: همه ملت‌ها به دنبال سعادت، خوشبختی، امنیت و رفاه هستند و عامل اصلی تحقق همه این‌ها حاکمیت قانون است. هر اتفاق مثبتی در حاکمیت قانون امکان‌پذیر است و اگر حاکمیت قانون نباشد، تلاش‌ها و زحمات در این زمینه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی افزود: برای حاکمیت قانون اول باید قانون خوبی داشته باشیم، قانونی که عادلانه، عالمانه و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد. عامل دوم مجری خوب است که باید خود معتقد به قانون باشد و آن را به درستی انجام دهد، بهترین قانون ها هم اگر خوب اجرا نشد و در آن تدبیر نباشد، به نتیجه نمی‌رسد.

رییس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: عامل سوم که به نظر من مهم‌ترین عامل است، قانون‌پذیری و همراهی مردم است. اگر مردم همراهی نکنند، قانون خوب و مجری خوب هیچ کدام به نتیجه نمی‌رسند. مردم باید به یک قانون و ضرورت اجرای آن باور داشته باشند. این عامل آنقدر اهمیت دارد که اگر فردا یک قانون ناقص و یک مجری نامناسب را هم داشته باشند، ولی مردم باور داشته باشند، نتیجه مثبت خواهد بود و حتی آن قانون و آن مجری نیز اصلاح می‌شوند.

رییس‌جمهور تاکید کرد:‌ نقش مردم در حاکمیت قانون بسیار مهم است؛ چرا که با ورود آنها حتی یک قانون ناقص نیز اصلاح می‌شود، تجربه هم نشان داده است که هر کجا مردم وارد شده‌اند تمام نواقص را حل کرده‌اند. در کشور هم اگر بنا بر پیشرفت است، باید کشور را مردم اداره کنند و راه برای مشارکت گسترده مردم در همه بخش‌ها باز شود. در این صورت موفقیت به دست می‌آید.

به گزارش مهر، وی در ادامه با اشاره به آمارهایی که در حوزه ترافیک داده می‌شود گفت: همانطور که گفتم میزان کشته شدگان ناشی از تصادفات از ۲۷ هزار به زیر ۲۰ هزار نفر رسیده است و اگر مردم بیشتر مشارکت کنند، می‌توانیم به زیر ۱۰ هزار نفر هم برسیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *