استاندار خوزستان: اراضی کشاورزی خرمشهر زه‌کشی می‌شود

خورنا: استاندار خوزستان بر زه‌کشی اراضی کشاورزی خرمشهر تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس ‌از خرمشهر سیدجعفر حجازی در نشست کارگروه کشاورزی، اشتغال و عمران شهری و روستایی که در سالن اجتماعات بندر و دریانوردی خرمشهر یا حضور مسئولان استان خوزستان و مدیران اجرایی خرمشهر تشکیل شد با اشاره به سرمایه‌‌ گذاری در بخش کشاورزی خرمشهر اظهار کرد: سرمایه گذاری دولت در راستای احیای بخش کشاورزی مناطق مختلف خرمشهر کلان بوده اما در برخی از مناطق شهرستان استقبال مردم برای احیای بخش کشاورزی کمرنگ است.

وی افزود: خرمشهر نماد مقاومت مردم ایران در جنگ تحمیلی بوده و تا امروز نیز این مقاومت ادامه دارد و باید رسیدگی بیشتری به بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و شهری آن شود.

استاندار خوزستان ادامه داد:، ما باید با ایجاد اقتصاد پویا در همه زمینه‌ها به خصوص بخش کشاورزی مردم را توانمند ساخته و آنان برای توسعه و عمران شهری با همکاری مدیران اجرای وارد کنیم.

وی با اشاره به توانمند سازی مردم گفت: مردم این مرز و بوم از توانمندی‌های قابل توجهی در زمینه‌های مختلف برخوردار بوده که باید این استعدادها در آنها شکوفا و باروری شود.

حجازی با اشاره به ارتقا سطح اشتغالزایی در خرمشهر بیان داشت: این شهرستان از پتانسیل‌های بالقوه‌ای بخصوص در بخش گردشگری برخوردار است.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی شناورهای رستورانی و تردد آنها در بین بصره و کارون علاوه بر جذب گردشگران می‌تواند در آمد زایی مناسبی را برای شهرستان داشته باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی واحدهای صنعتی این منطقه که دارای مشکل هستند باید بررسی و ارزیابی شوند.

حجازی افزود: ستاد تسهیلات امسال برای نخستین بار در استان خوزستان در راستای بخشودگی سود و جرایم واحدهای صنعتی تفویض اختیار شده است.

وی در پایان گفت: این واحدها پس از بررسی و ارزیابی در ستاد صیانت و تسهیلات آنها را از حالت راکد خارج شده برای فعالیت مجدد این واحدها در راستای دریافت وام و تسهیلات بانکی، تصمیم گیری می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 000 همه از اوضاع ورزش خرمشهر مطلعند همه می دانند رئیس واقعی اداره ورزش عبد پور است و جالب این جاست همه عزمشان را برای پایان این اشتباهات جزم کرده اند اما زور نماینده و رئیس این اداره هم به منشی اش نرسید وقتی امضای هفتصد نفری ورزشکاران به نماینده و حتی گرشاسبی رسید باز هم خبری نشد انگار از ما بهترون بشدت از این شخص حمایت می کنند. جالب این جاست هنوز اس ام اس های تحریک کننده وی از سیم کارتهای مختلف به گرشاسبی و فرماندار و بخصوص محمد پور معاون فرماندار می رسد تا با تشویش افکارشان مشکل را به هیئت بوکس ربط دهد چیزی که برای بقایش ضروری است