۲۷ میلیارد تومان برای پروژه فاضلاب شهری به خرمشهر تزریق شد

خورنا: فرماندار خرمشهر گفت: امسال ۲۷ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه فاضلاب شهری به خرمشهر تزریق شده و کار اجرایی آن نیز از ۲ ماه پیش آغاز شده است.

عبدالله حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: فاضلاب یکی از عمده مشکلات بخش‌های مختلف این شهرستان و مناطق مسکونی‌ است که با وجود اقداماتی که سال گذشته در این خصوص انجام شد، اما همچنان نیازمند بهسازی و ترمیم است.

وی افزود: با توجه و حمایت‌های خوب و مطلوب استاندار خوزستان، فروش اوراق مشارکت برای اجرای طرح فاضلاب شهری انجام و با پیش بینی‌های صورت گرفته این پروژه تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد.

فرماندار خرمشهر تصریح کرد: امسال ۲۷ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه فاضلاب شهری به خرمشهر تزریق شده و کار اجرایی آن نیز از دو ماه پیش آغاز شده است.

وی اضافه کرد: البته برای انجام این کار اجرایی بزرگ، حفاری و کنده‌کاری‌هایی در سطح شهر ایجاد می‌شود که از مردم فهیم خرمشهر انتظار داریم همچون همیشه با سعه صدر و صبر و حوصله، مسئولان را در این زمینه یاری کنند.

حسینی همچنین عنوان کرد: در همین راستا مجری طرح آبفای استان خوزستان نیز با برگزاری جلسه‌ای، دستگاه‌های حفاری گاز، مخابرات، آب، برق و … را با یکدیگر هماهنگ کرد تا در این خصوص مشکلی سد راه پروژه نشود.

وی با بیان اینکه کار اجرایی پروژه با چند پیمانکار در حال انجام بوده تا سرعت بیشتری به خود گیرد، گفت: با اتمام پروژه فاضلاب شهری دیگر شهروندان و ساکنان مناطق مختلف شهری با مشکلی در این زمینه روبه‌رو نمی‌شوند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • gold account چالش‌های پیش رو در اجرای پروژه نظر به اینکه پروژه طبق برنامه زمان‌بندی بانک توسعه اسلامی (مدت 4 سال) از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌بایست طی این مدت بیش از 84 میلیارد تومان اعتبار هزینه گردد، لذا اجرای به موقع پروژه و جذب کامل اعتبارات مذکور از منظر داخلی و ملی دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد. در حال حاضر و با تلاش‌های بی‌وقفه کارشناسان شرکت آب و فاضلاب و مساعدت‌های سایر مسئولین و متولیان امر این امکان برای شهر کاشان به وجود آمده است که می‌بایست از آن به نحو مطلوب بهره برد. از طرف دیگر به دلیل اینکه محل تامین اعتبار اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی می‌باشد. اجرای کار با کیفیت مطلوب و در مدت زمان تعیین شده ار لحاظ بین‌المللی نیز حائز اهمیت می‌باشد. لذا با توجه به آنکه اجرای پروژه فاضلاب با توجه به شرایط فنی و اجرایی آن نسبت به سایر پروژه‌های خدماتی بسیار حساس و از مشکلات عدیده‌ای برخوردار می‌باشد، می‌بایست بیش از پیش مورد توجه همکاری کلیه ارگان‌های ذیربط به ویژه مردم شریف کاشان قرار گیرد. بدیهی است این هدف بدون همکاری و مساعدت‌های مسئولین و مردم در زمان مناسب و مقرر محقق نمی‌گردد. در این خصوص با توجه به اینکه می بایست به طور متوسط در سال حدود 100 کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح معابر اجرا گردد و تاکنون این حجم کار در معابر عمومی اجرا نگردیده است، سعه صدر شهروندان و همکاری با پیمانکاران و عوامل اجرایی ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است شرکت آب و فاضلاب کاشان نیز در این خصوص تمهیدات لازم را در دستور کار خود قرار داده و در همین رابطه با تشکیل جلسات متعدد با ارگانهای ذیربط و بهره مندی از نقطه نظرات سعی نموده است تا حد امکان و با کمترین مخاطرات اجرای پروژه را آغاز نماید. از همین رو تاکنون جلساتی را با ریاست محترم دادگستری کاشان و دادستان و قضات محترم و فرماندهی محترم نیروی انتظامی کاشان، ریاست محترم اداره کار و امور اجتماعی ، و نیز طرح موضوع در کمیسیون حفاریها با حضور فرماندار محترم، شهردار محترم، ریاست محترم شورای اسلامی شهر و سایر مسئولین محترم دستگاههای اجرایی برگزار گردیده و رهنمودهای لازم را از سوی ایشان در اجرای پروژه داشته است.