نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد

خورنا: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی ۵۸۸ هزار و ۸۶۶ نفر به عنوان قبولی نهایی در رشته های متمرکز کنکور سراسری ۹۱ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر شد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر، افزود: از این تعداد ۳۵۴ هزار و ۷۳۹ نفر معادل ۶۰.۲۴ درصد پذیرفته شدگان را دختران و ۲۳۴ هزار و ۱۲۷ نفر معادل ۳۹.۷۶ درصد را پسران تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به تعداد پذیرفته شدگان حدود ۷۸.۳۰ درصد انتخاب رشته کنندگان در رشته های متمرکز کنکور ۹۱ پذیرش شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پذیرفته شدگان در گروههای مختلف آموزشی تأکید کرد: ۱۶۷هزار و ۴۱۹ نفر در گروه ریاضی، ۱۹۸هزار و ۸۶۰ نفر در گروه تجربی،‌ ۱۹۷هزار و ۴۹۸ نفر در گروه انسانی،‌ ۱۷ هزار و ۲۴۴نفر در گروه زبان و ۷ هزار و ۸۴۵نفر در گروه هنر پذیرفته شدند.

وی گفت: همچنین ۱۰۵هزار و ۵۶۹ نفر در دوره روزانه، ۲۹ هزار و ۸۸۴ نفر در شبانه، ۲۹۷ هزار و ۶۷۴ نفر در پیام نور، ۲ هزار و ۱۲۸ نفر در نیمه حضوری، ۲۱ هزار و ۶۲۷ نفر در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، ۲۲هزار و ۲۸۷نفر در موسسات غیرانتفاعی و ۶ هزار و ۹۷ نفر در دوره های مجازی و بین المللی پذیرفته شدند.

توکلی با اشاره به زمان ثبت نام از پذیرفته شدگان گفت: ۲۶ تا ۲۹ شهریور زمان ثبت نام است و اسامی چند برابر ظرفیت معرفی شدگان نیمه متمرکز کنکور نیز نیمه اول مهر اعلام می شود.

آزمون سراسری ۹۱ در روزهای پنجشنبه ۸ تیرماه تا شنبه ۱۰ تیرماه با رقابت بیش از یک میلیون نفر برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *